SUBMENU

2019/2020

HASIČI

Během návštěvy hasičů jsme se dozvěděli, co je jejich náplní práce.Děti měly možnost prohlédnout si hasičská auta a výstroj hasičů.

POZNÁVÁM SVOU ŠKOLIČKU A JEJÍ OKOLÍ

V měsíci září jsme se seznamovali s novými kamarády, hračkami, třídou a prostředím školky. Osvojili jsme si pravidla třídy a celé MŠ. Podnikali jsme výlety do okolí.

DIVADLO NÁNA

Navštívilo nás divadlo Nána, které nám zahrálo "Myší pohádku". Děti si během představení užily mnoho zábavy a byly z pohádky nadšeny.

JÓGA

Přijela za námi Síta Rojová a děti s ní zažily pohádkové cvičení s vílou. Při józe plnily úkoly, odpovídaly na otázky a procvičovaly hrubou motoriku.

OBORA PODRÁŽNICE

Tento den předškolní děti navštívily oboru v malé vesničce Podrážnice. Museli jsme zde být potichu, abychom viděli lesní zvěř. Děti měly možnost si prohlédnout přírodu zblízka pomocí dalekohledu.

HRA S DRAKY

V měsíci říjnu jsme si při vycházkách užívali pouštění draků. Draky jsme si i sami vyrobili a užili jsme si mnoho zábavy.

SOKOLOVNA

Od října začínáme pravidelně navštěvovat místní sokolovnu, kde se protahujeme, rozcvičujeme, hrajeme různé hry, které jsou zařazeny do probíraného tématu. Procvičujeme nejen hrubou, ale i jemnou motoriku.

LISTOPADOVÉ HRÁTKY

V měsíci listopadu jsme si užili mnoho zábavy. Slavili jsme halloween, uklízeli jsme spadané listí, aby se zvířátka měla kam schovat před zimou. Vyrobili jsme krmítka a seznámili se s potravou zvířátek.

TEDDY BEAR

Tento den předškolní děti navštívily Domažlickou nemocnici, kde se naučily správně sádrovat a dozvěděly se mnoho informací o kostech.

ČERTI

Ve čtvrtek nás navštívili: ČERT, MIKULÁŠ a ANDĚL. Děti jim buď zazpívaly písničku nebo řekly básničku a dostaly odměnu v podobě balíčku, ve kterém bylo nejenom ovoce, ale i sladkosti. Čerti si promluvili se zlobivými dětmi a děti jim slíbily, že budou hodní a hodné děti MIKULÁŠ s ANDĚLEM pochválili.

CHODSKÉ MUZEUM

Dnes jsme navštivili Chodské muzeum, kde jsme si mohli prohlédnout různě vyřezávané a malované betlémy. Poté si děti vyrobily vánoční placku, kterou si mohly připnout na trička. Děti si tento den velmi užily.

DIVADLO NÁNA "HVĚZDIČKA"

Navštivilo nás divadlo Nána, které dětem zahrálo pohodáku "O hvězdičce". Tato pohádka byla plná poučení, ale i zábavy. Dětem se představení líbilo a společně jsme si užili předvánoční čas.

VÁNOČNÍ NADÍLKA

Do naší školky v tento den přiletěl Ježíšek a nadělil dětem mnoho dárků. Děti jako poděkování Ježískovi zazpívaly několik vánočních a zimních písní. Poté se s novými hračkami seznámily a začaly si s nimi hrát. Z dárečků měly obrovskou radost.

ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU

V tento den jsme si odpoledne společně s rodiči užili zpívání u vánočního stromečku na školní zahradě. Písně jsme společně s dětmi doprovázeli na hudební nástroje a po vystoupení nás čekalo malé občerstvení v podobě curkoví a vánočního čaje.

DIVADLO ONDŘEJ

Přijelo za námi divadlo Ondřej, které nám zahrálo představení "Cesta na sever". Herci zapojili děti do představení a dětem se hra moc líbila.

JÓGA

Dnes nás opět navštívila Síta, která si s dětmi zacvičila jógu zimním duchu. Děti si při cvičení užily mnoho zábavy.